Денис Жаткін: як відкрити успішний пивний паб в Україні

Денис Жаткін – засновник пабів «Кеды искусствоведа» в Дніпрі та Києві. Пивний експерт, амбасадор і творець крафтового сидру «Лісідр». У маркетингу понад 15 років, п’є пиво ще довше. «Кеды искусствоведа» в Дніпрі стали переможцем Національної ресторанної премії СІЛЬ у номінації «Найкращий паб 2018 року»

Експертність. Перше і найважливіше – стати експертом у тому, що робиш. Щоб відкрити класний і успішний пивний паб, необхідно побувати в різних закладах, поспілкуватися з пивоварами, взяти участь у фестивалях і самому спробувати зварити пиво.

Концепт. Продумайте концепт закладу до найменшої деталі. Чому вам здається, що ваш заклад стане успішним і що нового ви зможете дати ринку.

Мета. У вас повинна бути певна мета. У нас вона була одна – стати найкращим пабом в Україні. Ми оцінювали потребу в нашому закладі не конкретно жителів Дніпра або Києва, а саме всієї України й гостей міста. Для мене важливо, щоб у нашому закладі люди отримали те, чого немає в інших місцях – незаангажоване ставлення до пива, якісний напій, можливість спробувати максимум палітри. У «Кедах» ми пропагуємо фудпейрінг – вся їжа до пива.

Приміщення. Якщо ви думаєте, що зможете відкрити ресторан самостійно – це повна маячня. Обов’язково потрібно працювати з архітектором. На цій людині ні в якому разі не можна економити. В ідеалі, вибирайте його за портфоліо, з досвідом створення закладів того ж профілю. Я б не став працювати з архітектором, який займається тільки приватними об’єктами. Локацію також раджу підбирати разом.

Персонал. Я набираю персонал за їх цінностями, для мене важливо, щоб вони збігалися з моїми. З шеф-кухарем, як і з архітектором, важливо відчувати один одного. Якщо є коннект, – ви рухаєтеся у правильному напрямку.

Цільова аудиторія. Визначтеся, хто ваш гість і основна цільова аудиторія. Вам потрібно дати відповідь на одне просте запитання: якого гостя ви бачите у своєму закладі?

Маркетинг. Продумайте, як будете будувати комунікацію з гостем поза закладом. Важливо пам’ятати про маркетинг як складову розвитку бізнесу.

Customer experience journey від Дениса Жаткіна

Крок 1. Я приходжу в бар і хочу випити щось просте, зрозуміле, базове, щоб втамувати спрагу.

Крок 2. Коли я починаю їсти, мені хочеться спробувати щось цікаве. Пиво не повинні нав’язувати. Круто, коли я можу поєднувати пиво з їжею, яку їм. Тоді мені все сподобається, і я замовлю десерт.

Крок 3. До десерту, в ідеалі, хотілося б, щоб запропонували якесь пляшкове пиво, щільний диджестив.

Якщо офіціантові вдається провести по цьому шляху кожного гостя, – це успіх.

 

Поділитись